Б Е З П Е К А

В А Ш О Ї Д И Т И Н И

Формування у кожного вихованця активної життєво їпозиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у дитячому садку тощо, збереження та зміцнення здоров'я, формування здорового способу життя дошкільнят – одне з найактуальніших завдань роботи педагогічного колективу закладу дошкільної освіти.

Формування відповідального ставлення до власної безпеки має відбуватися на всіх етапах життя людини, а розпочинати його варто з раннього дитинства. Дорослі (педагоги, батьки) основну свою місію здебільшого вбачають у тому, щоб захищати та оберігати дитину, але дуже важливо – підготувати її саму до реального життя, насиченого різними подіями, зустрічами, ситуаціями, подекуди небезпечними. Тобто навчити дитину безпечно поводитись самостійно у довкіллі (предметному, природному, соціальному).

Дошкільний вік характеризується зростанням рухової активності, фізичних можливостей дитини, підвищенням допитливості, прагненням до самостійності. За відсутності життєвого досвіду це нерідко може призводити до виникнення травмонебезпечних ситуацій.У Законі України «Про дошкільну освіту»продекларовано: дитина має право на безпечні та нешкідливі для здоров»я умови утримання. Тож захистити дитину від можливих небезпек і навчити безпечно взаємодіяти з довкіллям - одне з провідних державних завдань, визначених у головному документі дошкільної освіти -Базовому компоненті.

Тож охорона та зміцнення здоров'я, безпека дітей є головною стратегією, пріоритетом у роботі дошкільного закладу. Тільки завдяки спільним зусиллям педагогів, психологів, медиків, батьків у справі охорони життя і збереження здоров'я дошкільнят можна не тільки захистити їх від небезпеки, а й закласти основи безпечної поведінки, підгодувати до подальшого шкільного, більш самостійного життя.

Забезпечення особистої безпеки дітей дошкільного віку

Шановні батьки!

Життя потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку оточуючого середовища.

Щоб вберегти дитину від біди, треба пам’ятати та дотримуватись наступних правил:

- не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час;

-вчити дитину користуватися дверним вічком;

-не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям, навіть одягненим у міліцейську форму;

-вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104;

-заборонити підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними;

-заборонити бавитися ріжучими, гострим та вибухонебезпечними предметами;

-не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича;

-запобігати формуванню у дитини жорстокого ставлення до тварин, не дозволяти дражнити тварин;

-не дозволяти вмикати електроприлади за відсутності дорослих;

-не дозволяти виходити самим на балкон, відчиняти вікна;

-не дозволяти визирати у відчинене вікно;

-вчити дітей звертатися по допомогу до відповідних органів;

-вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишені «особисту картку» з даними дитини.

Проявляйте витримку і навчайте дітей берегти своє життя та здоров’я!

Дата останньої зміни 22 Квітня 2024